Baltoro Express * www.dodokopold.com
Baltoro Express

expedícia Karakoram 2008
členovia
ciele
aktuality
fotogaléria
kniha návštev


CIELE EXPEDÍCIE

Oblasť Baltoro za nachádza na území Pakistanu v horách zvaných Karakoram. Je to miesto, kde sú blízko seba štyri osemtisícovky, z ktorých dominuje magická K2 8611m. Baltoro express je názov projektu, ktorého cieľom je vystúpiť na všetky tieto štyri vrcholy: Gašerbrum I, Gašerbrum II, Broad Peak a K2 alpským štýlom v priebehu jednej expedície.

Gašerbrum I – II (8068m - 8035m)
Dátum: máj-jún 2008
Cieľ: Traverz vrcholov Gašerbrumov je výzva súčasnosti. Jedná sa o niekoľkokilometrový prechod dvoch osemtisícmetrových vrcholov vo veľkej nadmorskej výške v jednom záťahu. Obtiažnosť je daná dĺžkou výstupu, náročným lezením a stratégiou postupu. Náhradným cieľom je výstup na Gašerbrum II Francúzkym pilierom a výstup na Gašerbrum I severnou stenou.

K2 (8611m)
Dátum: júl 2008
Cieľ: Výstup alpským štýlom západným hrebeňom, prípadne výstup južnou stenou. V roku 2007 sme na K2 vystúpili Česenovou cestou do výšky 8000m a to v priebehu necelých dvoch dní!

Broad Peak (8047m)
Dátum: júl 2008
Cieľ: Výzva spojenia štyroch vysokých vrcholov nad hranicou 8000m v perióde dvoch mesiacov prípadne pokus o prvovýstup alpským štýlom.

Baumit

Enermont

Eurovia

Elkonet

CSC

Yaksteam

Cestovná kancelária HITKA

Stránka vznikla v rámci projektu EXPEDITION.SK - zadarmo vytvoríme stránky vašich expedícií.
Návštevnosť: 145138